Od 1 stycznia 2019 r. podatnicy ponoszący wydatki na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego są uprawnieni do skorzystania z ulgi w podatku dochodowym.

Zgodnie z ustawą, z ulgi termomodernizacyjnej będą mogli skorzystać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz podatnicy ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, którzy są właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Dzięki tej uldze podatnicy mają możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych między innymi na ocieplenie budynku jednorodzinnego, zakup ekologicznego pieca, solarów, pompy ciepła, ogniw fotowoltaicznych czy też okien i bram garażowych. Ulga termomodernizacyjna ma być uzupełnieniem działań realizowanych w ramach programu „Czyste powietrze”.

Szkolenie odbędzie się dnia 13 czerwca 2019 r. o godz. 17.00
w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie.

ULGA TERMOMODERNIZACYJNA SPOSOBEM NA WALKĘ ZE SMOGIEM

Serdecznie zapraszamy na szkolenie prowadzone przez pracowników Urzędu Skarbowego w Mikołowie dotyczące Ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne z dnia 9 listopada 2018r. (Dz.U. Z 2018r. Poz.2246)

PROŚCIEJ MÓWIĄC

Szkolenie odbędzie się dnia 13 czerwca 2019 r. o godz. 17.00
w Miejskim Domu Kultury w Mikołowie.

Serdecznie Zapraszamy

Wychowawca grupy „Biedronki” w związku ze zmianą daty wycieczki - przenosi zajęcia otwarte na dzień 05.06.2019r.

WYCIECZKA – ŻABKI, KOTKI, JEŻYKI I BIEDRONKI
termin: 6 CZERWCA - CZWARTEK
miejsce: Wilcza Trasa
atrakcje: zabawa na placu zabaw, mini farma (kozy, baranki, króliczki), dojenie sztucznej krowy i in.
informacje dodatkowe:
- śniadanie o godzinie 8:00 – prosimy o punktualne przyprowadzenie dzieci
- dzieci na wycieczce mają zapewniony posiłek (bułeczka maślana, woda mineralna, żurek)
- prosimy zaopatrzyć dzieci w ubrania dostosowane do pogody – koniecznie czapeczkę na głowę dla ochrony przed słońcem
- prosimy zaopatrzyć dzieci w małe plecaczki; dzieci mogą do nich
zabrać swoją drobną przekąskę – jedną niewielką porcję (np. trochę chrupków
albo paluszków zapakowanych do pudełka śniadaniowego albo kilka herbatników; prosimy nie dawać dzieciom: napojów gazowanych, twardych cukierków, słodyczy czekoladowych, całego opakowania chrupków/czipsów/paluszków)
- powrót do przedszkola planowany jest około godz. 15:30
- jeśli dziecko ma chorobę lokomocyjną – prosimy o kontakt w tej sprawie
z wychowawcą

W ZWIĄZKU Z ZAPOWIADANĄ ZMIANĄ POGODY-DESZCZE-WYCIECZKA DLA GRUP:”JEŻYKI”,”BIEDRONKI”,”KOTKI” I „ŻABKI” ZOSTAJE PRZENIESIONA NA 06.06.2019r.I WSZYSCY POJADĄ DO „WILCZA TRASA”

O Nas

Przedszkole działa na podstawie Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. Nr 95 poz. 425 z 1991 r. z późniejszymi zmianami) i rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy, a także Aktu Założycielskiego Przedszkola oraz Statutu Przedszkola.

Czynne: codziennie z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt
w godzinach od godz. 6:00 do 17:00.

Przedszkole nr 12 w Mikołowie,
ul. Słowackiego 18