Przedszkole powstało w roku 1984. Przygotowaniem do jego otwarcia zajęła się pani Halina Kancelista. Była pierwszym dyrektorem, do końca roku szkolnego 1996/97. Kolejnym dyrektorem, w latach 1997-2008, była mgr Teresa Markiel. Następnie, do sierpnia 2023 roku, funkcję dyrektora pełniła mgr Marta Domka. Obecnie funkcję tą sprawuje mgr Katarzyna Sikora.

Do maja 1993 r. przedszkole miało tylko numer – 12 – potocznie nazywane „dwunastką”. 25 maja 1993 przedszkole otrzymało nazwę „Przedszkole Bajkowej Przygody”.

11 października 2004 roku obchodzone było uroczyście 20-lecie istnienia przedszkola.

1 września 2008 roku w Gimnazjum nr 2 została otwarta filia naszego przedszkola licząca 4 oddziały. Filia ta działała do roku 2014.

W maju 2010 roku rozpoczął się gruntowny remont naszego przedszkola. Remont związany był między innymi z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniem ścian zewnętrznych i dachów budynków, modernizacją instalacji centralnego ogrzewania oraz wymianą przestarzałych kotłów węglowych, a także usunięciem i utylizacją azbestu, którym pokryty był budynek. Podczas remonty utworzono nową sale, aulę i zmodernizowano szatnie. Wszystkie sale przeszły także gruntowny remont, dzięki czemu dzieci mogą uczyć i bawić się w nowo wymalowanych i odnowionych salach.

Z roku na rok nasza placówka rozrasta się i obecnie liczy 7 oddziałów.

Przedszkole czynne: codziennie z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt
w godzinach od godz. 6:00 do 17:00.

Sekretariat czynny: codziennie z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt
w godzinach od godz. 7:00 do 16:00.

Przedszkole nr 12 w Mikołowie,
ul. Słowackiego 18